Das einfachste und schnellste Rezept für ein Marmorkuchen

Hallo meine Lieben Abonnenten, endlich nach sehr langer Zeit bekommt ihr von mir ein neues Rezept. Wie viele von euch wahrscheinlich auf meiner Instagram-Story gesehen haben, habe ich am Freitag einen Marmorkuchen gebacken. Die Organisation, in der meine Schwiegermutter arbeitet, hatte eine Party und jeder Teilnehmer musste etwas zum Essen mitbringen. Also fragte sie mich,…

Kek me lejthia në form të Gërshetit

  Përshëndetje miq të HanaYummy.  Fillimisht të gjthë besimtarëve të fesë Islame ju urojë festën e Fitër Bajramit për shumë vite me begati, paqe dhe miqësi. Besoj që në çdo shtëpi ka pasur ëmbëlsira prej të ndryshmeve, hare dhe plotë mysafirë.Edhe në shtëpin time nuk kan munguar ato, madje kësaj herre kemi përgaditur tre lloje:…

Top 5 rregullat e ARTA për furtarët (bakers)

Përshëndetje miq,  Shpresoj që të gjithë të jeni mirë. Siç edhe e kuptuat nga vet titulli i këtij postimi, sot do të ndaj me ju disa rregulla “të arta” për të gjithë atë që ju pëlqen pjekja dhe përgaditja e ëmbëlsirave të ndryshme. Këta rregulla, flas nga vet eksperienca ime, ndihmojnë shumë për të arritur…

Kek me banane, pa sheqer

Përshëndetje miqë, Për këtë javë kam vendosur të ndaj me ju një recetë shumë të shijshme, poashtu edhe të shëndetshme, pasiqë receta nuk përmban aspak sheqer. Përveç kësaj, në vend të gjalpit përdoret vaj i ullirit. Prandaj për të gjithë ju që preferoni ti ikni sheqerit, kjo recetë është pikërishtë për ju. Përbërësit për një…

Kroketa prej orizi me djathë ose me këpurdha

Ja dhe një ditë e diel, me një recetë të re për të gjithë lexuesit e mi besnik. Kësaj here do ndaj me ju një recetë, me orizin si përbërës kryesorë. Besoj të gjithëve do ju pëqej receta, pasiqë vet kroketi nga jashtë është crunchy ndersa brendësia është e butë si dhe ka një shije…

Welcome Note

To all my loyal and new visitors – Thank you for comming by 😉 So, first of all I will share some “rules” of this Blog. As you may notice I write my recipes on Albanian or German language.  I  can also speak English, Serbo-Croatian and Macedonian language, so feel free to write me in…