Key Lime Pie – një desert i njohur amerikan

Përshëndetje miq, erdhi koha të ndaj me ju edhe recetën e javës. Kësaj here përbërës kryesor ishte limoni i gjelbër. Nga java e kaluar më kishin mbetur 6 koka të limonit, meqë nuk dëshiroja që të prishen, mendova të gjej ndonjë recetë ku do të mund të pëtdorja limonin si përbërës. Gjat hulumtimit në internet…

Tart françez me kajsija

Përshëndetje miq të HanaYummy Pasiqë për momentin është sezoni i kajsijave dhe pjeshkave, mendova të përgadisja diqka me këto pemë. Zgjodha kajsiat ngaqë jan të preferuarat e mija. Siç edhe e shihni në titull, është një recetë françeze, dhe ne të gjithë e dimë që françezët janë të njohur për biskota dhe ëmbëlsira shumë të…