Cannelloni me kungull të njomë

Përshëndetje miq të mi, ​Pas një pushimi shumë të gjatë, ja ku po ndaj me ju recetën rradhës “cannelloni me kungull të njomë”.  Siç edhe ndoshta e keni parë në Insta-Story, javën e kaluar përgadita Cannelloni me kungull të njomë.  Cannelloni është një ndër ushqimet e mia të preferuara nga kuzhina italiane. Duke hulumtuar në…

Supë prej karotash

Përshëndetje miq,  Nëse keni lexuar rregulisht postimet e mia, tashmë keni kuptuar që mua më pëlqen të ha ushqime të shëndetshme dhe të vetëpërgaditura. Jo që nuk më pëlqen të ha diçka të gatshme, pasi që edhe ato në njëfar mënyre kan shijen e vetë. Por në përgjithësi informohem shumë për pemët apo perimet, ose…

Supë prej Brokoli – ushqimi më i shëndetshëm

Përshëndetje miq të HanaYummy,  Sot do të iu flas pak rreth Brokolit, i cili logaritet si një nga ushqimet  më të shëndetshëme. Brokoli është i pasur me proteina, vitamin, kalcium, antioksidant, hekur, fosfor si dhe detoksifikues, dhe ndihmon në largimin e toksinave, lufton kancerin, sëmundjet e zemrës, përforcon imunitetin, shëndetin e syve dhe kockave, etj….

Pasta me spinaq dhe mish pule

FOTO Përshëndetje miq të HanaYummy, Ja ku jam përsëri, kësaj radhe do ndaj me ju një nga recetat e mija të preferua për pasta. Është Pasta me spinaq dhe mish të pulës. Përveç që është tepër e shijshme, ky ushqim konsiderohet edhe si shumë i shëndetshëm. Një arsye më shumë për të provuar recetën.  Recetën…

Roladë me mish

Përshëndetje miq, shpresoj të jeni mirë në këto ditë të ftohta dimri. Në qytetin tim (Thun) duket se acari sapo ka arritur, edhe pse ne të gjithë jemi duke e pritur Pranverën. Edhe parashikuesit e Motit na kan paralajmëruar se java e ardhshme do të shënohet si java më e ftohtë e vitit. Nuk na…

Erëzat – Kombinimi më i mirë për Gustatorët

Përshëndetje miq, siç edhe kuptohet nga vet titulli, këtë postim do ia dedikoj erëzave si shoqërues të përhershëm të gatimit. Mendoj që kjo temë është e rëndësishme për të gjith ne si gustatotë të mëdhej.  Erëzat jan një ndër përbërësit kryesor të të gjitha ushqimeve, janë pikërishtë këto që luajn rolin kryesor në rezultatin përfundimtar…

Pasta mit Avocado und Cherry Tomaten

Hallo meine lieben Endlich mal wieder ein Rezept auf Deutsch! Diesmal werde ich mit euch meine neue Reise teilen und zwar, habe ich mich entschieden für einige Zeit auf Fleisch zu verzichten. Es sind verschiedene Gründe die mich zu dieser Entscheidung geführt haben. Wie auch immer, werde ich weiterhin neue Rezepte ausprobieren, und diese auch mit…