Cannelloni me kungull të njomë

Përshëndetje miq të mi, ​Pas një pushimi shumë të gjatë, ja ku po ndaj me ju recetën rradhës “cannelloni me kungull të njomë”.  Siç edhe ndoshta e keni parë në Insta-Story, javën e kaluar përgadita Cannelloni me kungull të njomë.  Cannelloni është një ndër ushqimet e mia të preferuara nga kuzhina italiane. Duke hulumtuar në…

Pasta me spinaq dhe mish pule

FOTO Përshëndetje miq të HanaYummy, Ja ku jam përsëri, kësaj radhe do ndaj me ju një nga recetat e mija të preferua për pasta. Është Pasta me spinaq dhe mish të pulës. Përveç që është tepër e shijshme, ky ushqim konsiderohet edhe si shumë i shëndetshëm. Një arsye më shumë për të provuar recetën.  Recetën…

Pasta mit Avocado und Cherry Tomaten

Hallo meine lieben Endlich mal wieder ein Rezept auf Deutsch! Diesmal werde ich mit euch meine neue Reise teilen und zwar, habe ich mich entschieden für einige Zeit auf Fleisch zu verzichten. Es sind verschiedene Gründe die mich zu dieser Entscheidung geführt haben. Wie auch immer, werde ich weiterhin neue Rezepte ausprobieren, und diese auch mit…