Magjia e vjeshtës në kuzhinë

  E vlerësoj shumë që kam mundësinë të përjetoj të katër stinët e vitit, pasiqë secila nga stinët sjell me vete bukurinë e saj. Që me datë 22 Shtatorë, zyrtarishtë ka filluar stina e vjeshtës. Është vështirë të mos e vërejmë këtë pasiqë edhe vet natyra merr ngjyrat perfekt të kombinuara, sa që na bënë…

Supë prej karotash

Përshëndetje miq,  Nëse keni lexuar rregulisht postimet e mia, tashmë keni kuptuar që mua më pëlqen të ha ushqime të shëndetshme dhe të vetëpërgaditura. Jo që nuk më pëlqen të ha diçka të gatshme, pasi që edhe ato në njëfar mënyre kan shijen e vetë. Por në përgjithësi informohem shumë për pemët apo perimet, ose…

Supë prej Brokoli – ushqimi më i shëndetshëm

Përshëndetje miq të HanaYummy,  Sot do të iu flas pak rreth Brokolit, i cili logaritet si një nga ushqimet  më të shëndetshëme. Brokoli është i pasur me proteina, vitamin, kalcium, antioksidant, hekur, fosfor si dhe detoksifikues, dhe ndihmon në largimin e toksinave, lufton kancerin, sëmundjet e zemrës, përforcon imunitetin, shëndetin e syve dhe kockave, etj….